Dopravný podnik obnovuje zrušené linky 191, 192 a 196

654

Dopravný podnik reaguje na zvýšený dopyt cestujúcich a aj napriek nedostatku financií od pondelka 10. mája výrazne posilňuje prevádzku autobusov, jazdiacich cez Petržalku a vypraví kapacitnejšie električky.

„Na električkovú linku 9 z Ružinova do Karlovej Vsi nasadíme opäť aj obľúbené kapacitné retro československé súpravy T3 a T6, ktorými tu nahradíme všetky staršie menšie električky K2S. Každý druhý spoj do Ružinova naďalej zaistia nízkopodlažné klimatizované električky ForCity Plus.“ informuje Dopravný podnik na sociálnej sieti.

Autobus 191 opäť prepojí Rusovce, Jarovce, Petržalku a Most SNP. V špičkách budú linky 91 a 191 jazdiť spoločnom krátkom intervale iba 10 minút. Obnovuje sa aj celodenné expresné spojenie Petržalky a Patrónky cez obchvat a Most Lafranconi. Autobus 192 bude opäť spájať Depo Petržalka s Tescom Lamač.

Autobus 196 bude premávať z Petržalky Prokofievovej cez Zrkadlový háj a Prístavný most do Ružinova a k stanici Nové Mesto. V hlavnom úseku s linkou 96 sa interval spojov skracuje iba na 10 minút.

Zdroj: Dopravný podnik