Dopravný podnik otvára brány najväčšieho Depa Jurajov Dvor

759

Pre malých aj veľkých fanúšikov verejnej dopravy pripravil Dopravný podnik Bratislava už túto sobotu 10.9. bohatý zábavný program. Tentokrát bude dejiskom DOD odstavná plocha trolejbusov a parčík pri Vile Jurajov Dvor, kde v čase od 10:00 do 17:00 čakajú návštevníkov skvelé zážitky.

Pripravená bude prehliadka vozidiel z flotily DPB, ale aj historické vozidlá, ktoré podnik vypravuje pri špeciálnych príležitostiach. Verejnosť bude môcť opäť nahliadnuť do dielne električiek, pozrieť si natrolejovanie trolejbusu alebo brzdy električky. Fanúšikov povozí Cabrio bus po depe počas komentovaných prehliadok a chýbať nebude prejazd umyvárkou. Konať sa bude aj jazda zručnosti vodičov autobusu za účasti kolegov nielen zo Slovenska, ale i Česka.

Počas celého dňa môžu rodiny s deťmi navštíviť tvorivé dielne, zaskákať si na nafukovacích hradoch, odniesť si fotografiu z foto kútiku, oddýchnuť si v chill-out zóne, ktorá bude pripravená v prvýkrát sprístupnenom historickom parčíku pri Vile Jurajov Dvor. Záujemcovia o prácu môžu priamo v stane DPB využiť prítomnosť zamestnancov personálneho oddelenia.

O zábavu sa postará bohatý program. Deň otvorených dverí otvoria bubeníci Campana Batucada, interaktívnou formou zabaví tých najmenších populárny Sníček Hugo a šašo Show de Tom so súťažami, bublinovou šou a balónovými kreáciami. Dobrú náladu rozprúdia hudobníci Funny Fellows, Lukáš Adamec, skupiny Kmeťoband a Smola a Hrušky.

Priaznivci MHD sa môžu tešiť tiež na suveníry, ktoré si ako spomienku budú môcť odniesť z podnikového fanshopu a celý deň budú môcť súťažiť o električenky a vecné ceny po splnení pečiatkovej výzvy. „Aj tento rok otvárame brány nášho najväčšieho depa pre všetky Bratislavčanky, Bratislavčanov i návštevníkov nášho hlavného mesta. Umožníme im tak nazrieť do našich priestorov, kde vozidlá parkujeme, opravujeme, čistíme a tankujeme. Osobne sa teším na stretnutia s našimi cestujúcimi, ale aj súčasnými či bývalými kolegami, no najmä na priateľskú atmosféru, ktorou sú naše podujatia známe. Tohtoročnou novinkou bude verejnosti sprístupnený parčík pri historickej Vile Jurajov Dvor, kde plánujeme odprezentovať zámer revitalizácie a nového využitia tohto hodnotného priestoru,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s. Areál vozovne bude pre verejnosť otvorený z Vajnorskej, Bojnickej ulice a z ulice Pri dvore. K týmto vstupným bránam zabezpečí DPB posilnenú verejnú dopravu, a to prostredníctvom liniek:

X63: Hlavná stanica – Pod stanicou – Karpatská – Račianske mýto – Trnavské mýto – Zimný štadión – Bajkalská – Sabinovská – Klientske centrum – Slovinská – Pri strelnici – Vihorlatská – Depo Jurajov dvor

X4: Nám. Ľ. Štúra – Šafárikovo nám. – Centrum – Mariánska – Americké nám. – Krížna – Trnavské mýto – Česká – Nová doba – MiÚ Nové Mesto – Kuchajda – Odborárska -Magnetová – Depo Jurajov dvor

Zdroj: DPB