Dopravný podnik plánuje modernizáciu označníkov na zastávkach

1357

Dopravný podnik Bratislava plánuje v priebehu troch rokov zmodernizovať označníky zastávok bratislavskej MHD. Malo by ísť o výmenu približne doterajších označníkov za modernejší typ v počte približne 1500 kusov.

Nový typ označníkov bude zodpovedať tomu, ktorý sa od minulého roka používa na zmodernizovaných zastávkach električiek. Pôjde teda o už známy modulárny typ definovaný v Technických a prevádzkových pozostávajúci z niekoľkých modulov – emblému so symbolmi vozidiel zastavujúcich na zastávke, názvu zastávky, doplnkových informácií a linkových tabuliek s číslom linky a cieľovou zastávkou. Na dôležitejších zastávkach by mali byť označníky doplnené o výraznejšie označenie nástupišťa (napr. A, B, C…) formou kruhového terčíku na vrchu označníka.

Súčasťou modernizácie označníkov budú aj nové vitríny pre cestovné poriadky a ďalšie informácie. Súčasné plechové tabule s nalepenými cestovnými poriadkami majú byť nahradené uzamykateľnými zasklenými vitrínami upevnenými na zastávkový stĺpik. Vitríny budú v rôznych veľkostiach, minimálne pre 2 až 6 listov formátu A4.

Najbližšie sa budú môcť cestujúci s novým typom označníkov stretnúť okrem zrekonštruovaných električkových tratí aj na zastávkach autobusov a trolejbusov pri vznikajúcej autobusovej stanici na Mlynských nivách. Postupne majú byť týmto typom označníkov označené aj zastávky regionálnych autobusov v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Zdroj: imhd.sk