Dr. Stan v meste: Je najlepší čas hovoriť o zdraví a prevencii

994

Po dlhých týždňoch neštandardného režimu, spôsobeného obmedzeniami pre šírenie vírusu COVID-19, sa na tému zdravie môžeme zamerať preventívne a edukatívne.

Predposledný augustový víkend majú Bratislavčanky a Bratislavčania možnosť navštíviť podujatie „Dr. Stan v meste“, kde budú špičkoví slovenskí lekári hovoriť o epidémii, ochoreniach srdca, pohybového aparátu, štítnej žľazy i cukrovke.

Súčasťou akcie na Kuchajde budú i zdravotné vyšetrenia a diskusie s pacientskymi organizáciami. Dr. Stan so sloganom „Len aby sme zdraví boli!“ oslovoval od roku 2017 návštevníkov letného festivalu Pohoda. Tento rok organizátori opäť pripravili bohatý program prednášok a diskusií, ktorý má neformálnou cestou edukovať verejnosť a odborníkom zasa priniesť podnety od pacientov. Ten sa netradične predstaví v auguste, v modifikácii „Dr. Stan v meste“ a to v spolupráci s mestskou časťou Nové Mesto.

Areál amfiteátra Kuchajdy sa 22.augusta od 9:30 premení na centrum zdravotnej starostlivosti a prevencie. Početné diskusie s odborníkmi doplnia i stánky s možnosťou merania krvného tlaku, hladiny cukru, cholesterolu, vyšetrovanie znamienok, inštruktáž prvej pomoci a mnohé ďalšie aktivity, ktoré môžu prispieť k starostlivosti o naše zdravie. Povedomiu o širokom spektre diagnóz sa budú venovať i viaceré občianske združenia pacientov, návštevníkom deň spestrí i sprievodný program pre deti i dospelých.

Zdroj: A-medi management