Dúbravka bude opäť hľadať NAJ psa mestskej časti

660

Malý, veľký, čistokrvný, no aj poriadny orech. Dúbravka bude opäť hľadať toho NAJ psa mestskej časti. Súťažiť budú šteniatka, dospelé psy aj veterány. A ako to už býva pre každého majiteľa je NAJ pes tento jeho. Víťazmi tak budú všetci.

Psie podujatie bude v septembri písať v Dúbravke už svoj ôsmy ročník. Prebehne 17. septembra na tradičnom mieste na lúke pri Kostole Ducha Svätého. Začína sa ráno o 9-tej registráciou psov, o 10-tej je naplánovaná ukážka výcviku psov (Športovým klubom policajnej kynológie ŠKPK Bratislava) a po nej sa už spustí súťaž.

Akciu organizujú mestská časť Dúbravka v spolupráci so Športovým klubom policajnej kynológie ŠKPK Bratislava a každoročne do mestskej časti pozývajú aj psičkárov spoza hraníc Dúbravky. Súťažiť sa bude v disciplínach: najsympatickejšie šteniatko (do 18 mesiacov), najsympatickejší dospelý pes (od 18 mesiacov až 8 rokov), najsympatickejší veterán – (psy/suky staršie ako 8 rokov), najlepšie oblečený pes / Najlepšie zladený pár (pes a majiteľ). O pitný režim a občerstvenie je postarané.

Aj tento rok sa udelí aj špeciálna cena psa Havrana. Ide o cenu pre psa sympaťáka, ktorá symbolicky odkazuje na legendárneho psa Havrana. Po Dúbravke ho chodil venčiť spevák, hudobník, dramaturg, umelec Dežo Ursiny.

Všetky disciplíny sú pre orieškov aj čistokrvné plemená. Potrebné je priniesť očkovací preukaz psa alebo pas.

Zdroj: Dúbravka