Dúbravka opäť ocení významné osobnosti

929

Kameraman úspešného slovenského filmu, literárny vedec a spisovateľ pre deti a mládež, tvorca tajomných landartových diel, futbalista, ktorý odohral v mužstve Česko-Slovenska 17 zápasov a strelil 4 góly, slovenský reprezentant v ľadovom hokeji, víťazné družstvo na Župnej olympiáde seniorov i mladý talentovaný violončelista… Všetci významní, všetci z Dúbravky

„Myšlienka vzdať hold talentom a významných Dúbravčanom sa rodila už dlhšie,“ hovorí Braňo Semančík predseda Komisie športu v Dúbravke, jeden z iniciátorov oceňovania osobností.

Slávnostný večer v Dome kultúry Dúbravka sa začne o 18tej, oceňovanie bude spojené s kultúrnym programom a prostredníctvom účinkujúcich bude spätý s Dúbravkou, vystúpi napríklad Detský folklórny súbor Klnka či Základná umelecká škola Eugena Suchoňa.

Večerom má sprevádzať bývalá hádzanárka, dnes moderátorka a Dúbravčanka Petra Ázacis.

Ocenené Dúbravčanky a Dúbravčanov, žiačky a žiakov, talenty aj športové kolektívy nominovali odborníci z Komisie športu, Komisie kultúry, základné školy i umelecká škola v mestskej časti. Vznikol pestrý zoznam mien, osobností.

„Dúbravke máme množstvo významných ľudí, či už mladých alebo starších, ktorí niečo dosiahli. Touto cestou im chceme poďakovať a oceniť ich výsledky,“ dodal starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Galavečer kultúry a športu sa pripravuje na stredu 9. septembra. Prístupný bude na pozvánky. Tento rok sa vzhľadom na opatrenia uskutoční bez občerstvenia, recepcie a namiesto plánovaného aprílového termínu v tomto náhradnom.

Zdroj: Dúbravka