Dúbravku a Karlovu Ves trápia zápchy. Mesto zavádza bus pruhy na odľahčenie dopravy

1138

Cestovanie pre obyvateľov Karlovej Vsi a Dúbravky, najmä v rannej a poobedňajšej špičke, je v súčasnosti skutočne náročné a nepríjemné. Čas, ktorý by mohli tráviť so svojimi blízkymi, alebo oddychom trávia kvôli prácam na Dúbravsko-Karloveskej radiále v zápchach. Mestská časť Dúbravka z toho dôvodu aj predĺžila otváraciu dobu materských škôlok.  

Kompletná výmena električkovej trate v strede dopravnej tepny znamená obmedzenie dvoch pruhov cesty. Rekonštrukcia električkovej trate je veľký projekt a počas letných prázdnin ho nebolo možné stihnúť. V dôsledku koronakrízy bolo nutné aj presunúť otvorenie o jeden mesiac, na október. Kým dôležitú odbočku na Devínsku cestu k prvému dňu školského roka otvorili, odbočenie z Karloveskej z centra na Molecovu, opäť kvôli zle riešenému odvodneniu križovatky v pôvodnom projekte z roku 2015, otvoriť možné nebolo. 

Hlavné mesto Bratislava sa snaží sčasti odľahčiť dopravu a zavádza bus pruhy na Karloveskej ulici v smere do centra od zastávky Nad lúčkami po zastávku Segnerova a na Molecovej od zastávky Pri podchode po zastávku Riviéra. Zápchy v rannej špičke spôsobujú najmä lieviky na križovatke Botanická – Devínska cesta a Karloveská – Molecova, čo znamená, že ani po vyhradení bus pruhov by sa jazdná doba pre autá nemala zásadne zhoršiť, keďže sú to práve tieto križovatky, ktoré obmedzujú počet áut, ktoré týmto úsekom prejdú. Pomôže to ale vozidlám MHD vyhnúť sa aspoň časti kolón pred týmito lievikmi.

Dopravná situácia v Bratislave bude ešte vyše mesiaca, do spustenia električky 26. októbra pomerne náročná. Hlavné mesto však pracuje na tom, aby jednotlivé obmedzenia boli postupne odstránené. 

Zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR