Dúbravku čaká hodový víkend, toto je program

879

Divadielko pre deti, koncert pre mladých, vážnejšia hudba pre starších, no aj dobroty, remeselné výrobky či šport pre všetkých. Mestská časť Dúbravka pripravuje hodový víkend., rodinný program pre všetky generácie. V zmysle tradícii pripadol tento rok na posledný septembrový víkend – 24. až 26. september.

Program aj organizáciu musí však tento rok mestská časť prispôsobiť platným opatreniam v súvislosti s ochorením Covid-19. Vstup na podujatie tak bude „v režime OTP“, čiže pre plne očkovaných, testovaných (PCR alebo LAMP testom nie starším ako 72 hodín od odberu, antigénovým testom nie starším ako 48 hodín od odberu). Vstup na podujatie je povolený len s prekrytím dýchacích ciest.

Hudobný aj sprievodný program však bude pestrý. Prebiehať bude tradične na dvoch miestach, komornejší v starej Dúbravke na Žatevnej v blízkosti hasičskej zbrojnice, zvučné mená – skupina Hex, raper Majself či Peter Cmorík aj víťazi súťaže Dúbravka hľadá talenty vystúpia na veľkom pódiu na lúke pri Dome kultúry Dúbravka.

Stánky pred kultúrnym domom budú stáť od piatku, dvojdňový kultúrny program odštartuje v sobotu. V súvislosti s pandemickou situáciou mestská časť tento rok vynechá sprievody – tradičný sobotný sprievod s hroznovým strapcom a aj nedeľný do Kostola sv. Kozmu a Damiána.

Napriek obmedzeniam program prináša novinky. Jedným je športové podujatie Cez hody na schody. Má ísť o beh početnými schodmi pri Iuvente. Druhou novinkou je fotomaratón pod názvom Cvakni to!

Hody majú v Dúbravke tradíciu spojenú s vinohradníctvom a dobrým jedlom. Novodobú históriu začali písať po revolúcii v roku 1989. Dúbravskými hodmi si každoročne mestská časť pripomína posvätenie dúbravského farského chrámu, čiže Kostola sv. Kozmu a Damiána.

Podrobný program nájdete TU.

Zdroj: Dúbravka