Tematická cesta: Dunajské ostrovy – mapa s príbehom

4344

Objavte s nami podmanivé ostrovy zážitkov!

Najdlhšia rieka Európskej únie – Dunaj, preteká až desiatimi štátmi. V každej krajine je niečím špecifická a výnimočná.

My vás pozývame spoznávať jedinečnú vnútrozemskú deltu Dunaja rozprestierajúcu sa medzi Malým Dunajom zo severu a Mošonským Dunajom z južnej strany. Osou týchto oboch ramien je samotná rieka Dunaj – zvyčajne hranica, no v prípade Dunajských ostrovov prepája slovenský Žitný ostrov s maďarským Malým Žitným ostrovom v jednu atraktívnu cezhraničnú turistickú destináciu.

Prinášame vám unikátne story mapy – mapy s príbehom, vďaka ktorým si môžete pohodlne a prehľadne naplánovať a užiť nezabudnuteľné splavy, vynikajúcu gastronómiu, rozmanitú kultúru, zábavu v aquaparkoch, aktívny oddych pri cyklovýletoch, rybolove, turistike, jazde na koni a v neposlednom rade relax vďaka širokej ponuke hotelov, termálnych kúpalísk a multifunkčných rezortov.

Či už preferujete viacdenný splav s táborením vo voľnej prírode a poznávaním unikátknych vodných mlynov na Malom Dunaji alebo krátke splavy kombinované s návštevou termálnych kúpalísk, cyklovýletmi a gurmánskymi zážitkami v luxusných reštauráciách alebo tradičných útulných csárdach, tu ste na správnom mieste.

Ostatne, presvedčte sa o tom sami:

Mapa s príbehom o Dunajských ostrovoch

Tipy a inšpirácie na ďalšie vychádzky po Bratislavskom regióne nájdete na našom webe v sekcii Náučné chodníky alebo Tematické cesty.

Destinácia Dunajské ostrovy