Elektrokolobežky sa dostali do Bratislavy

1844
Elektrokolobežky

Videli ste už novinku na Dulovom námestí? Zdieľané elektrokolobežky BOLT, aké poznáte z mnohých európskych miest nájdete už aj v Bratislave.

Na nevyhnutný presun v súčasnej situácii súvisiacej so šírením nového koronavírusu doteraz verejnosť využívala najmä svoje vlastné vozidlá, mestskú hromadnú dopravu alebo napríklad na bicykel.

Bicykle pritom nemusíte ani vlastniť a v hlavnom meste môžete využiť ich zdieľanie. Zaujímavou alternatívou sa najmä počas minulého roka stali elektrokolobežky. Tie disponujú prekvapivo vysokou rýchlosťou pri jazde a dostatočným dojazdom pri presune z bodu A do bodu B v mestskom prostredí. S ich stúpajúcou popularitou sa však musela tomuto trendu prispôsobiť aj legislatíva.

Od 1. januára 2020 platí novela zákona, ktorá mení pozíciu človeka riadiaceho elektrokolobežku z chodca na vodiča nemotorového vozidla. Pre takúto osobu platia rovnaké pravidlá a povinnosti cestnej premávky, ako je tomu v prípade cyklistov. Využívať by ste mali okraj ciest alebo vytvorené cyklistické chodníky. Bežné chodníky pre chodcov teda využívať nemôžete.

Elektrokolobežky na Dulovom námestí