Fantázia a šikovnosť klientov župných zariadení sociálnych služieb nemá hraníc. Ukázali to aj na výzdobe tekvíc

1026

Posledné jesenné dni a s príchodom halloweenu ožil vestibul Úradu Bratislavského samosprávneho kraja oranžovou farbou. Postarali sa to klienti župných zariadení sociálnych služieb. V rámci jesennej súťaže o najkrajšiu tekvicu si každé z nich vyrobilo tú podľa seba naj. Podmienkou bolo akokoľvek použiť, vyzdobiť či zakomponovať surovú tekvicu. Do súťaže bolo možné zapojiť len jednu tekvicou a tak v plnej kráse možno obdivovať 14 výtvorov.

Keďže sa fantázii medze nekladú, tekvice sú naozaj upravené a vyzdobené mnohorakým spôsobom. Výsledkom sú nápadité, vtipné či strašidelné tekvice, ale aj napríklad kompozícia odkazujúca na silnú tradíciu vinohradníctva mesta Modra.

O najkrajšej tekvicu rozhodnú zamestnanci úradu hlasovaním. Zariadenie sociálnych služieb, ktoré získa najviac hlasov bude odmenené.

Odbor sociálnych vecí Bratislavského kraja už niekoľko rokov vyhlasuje tematické súťaže pre župné zariadenia sociálnych služieb, do ktorých sa môžu hravou formou zapojiť a preukázať tak kreatívny potenciál ich prijímateľov.

Foto: Adela Pekárková