Festival Uprising 2021 bude menší, ale prinesie známe mená

1951
Zdroj: TASR

Legendárny festival ťa síce privíta v limitovanej kapacite, no line-up bude rovnako silný, ako počas minulých rokov.

Uprisingček, ako znie zdrobnené meno menšej verzie obľúbeného festivalu, sa uskutoční už tento víkend v dňoch 27. až 28. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Festival bol pôvodne takmer vypredaný, no po nedávnom uvoľnení opatrení pre kultúrne podujatia a pri stále zelenej Bratislave, uvoľnili organizátori do predaja ďalšie vstupenky a prispôsobili areál väčšiemu množstvu návštevníkov. Účasť na pódiu potvrdili špičkoví domáci aj zahraniční umelci.

Zahraniční headlineri, ktorí rozprúdia zábavu

Užiť si budeš môcť jedného z najžiadanejších svetových street performerov, ktorý zo svojho pouličného umenia vyrástol na účinkovanie na najväčších hudobných pódiách – fantastický austrálsky beatboxer DUB FX príde predstaviť svoj najnovší album Roots a spoločne s ním sa na pódiu predstaví aj saxofonista MR. WOODNOTE. Na Uprisingček 2021 dorazí aj legendárny britský hudobný producent a DJ RONI SIZE. Počas svojej viac ako tridsať rokov trvajúcej umeleckej kariéry sa stal priekopníkom žánrov dnb a jungle. Ako jeden z mála sa presadil na undergroundovej scéne, aj mimo žánrové hranice. Po jeho boku vystúpi majster lámaných beatov a ostrieľaný rapper DYNAMITE MC.

Z Anglicka dorazí aj Daddy Vad aka DJ VADIM, ktorý na Uprisingček 2021 prinesie kombináciu reggae a hip hopu v originálnom a zábavnom karnevalovom duchu. Spoločne s ním sa predstaví energický britský MC JMAN. Živý akustický set odohrajú talianske reggae dvojičky so svojou kapelou MELLOW MOOD. Koncertné vystúpenia hviezd talianskej reggae scény v minulosti poctilo viacero ďalších významných umelcov, vrátane Damiana Marleyho, či amerického multiinštrumentalistu Becka.

Chýbať nebude ani slovenské a české zastúpenie umelcov

V programe nechýbajú stálice domácej hudobnej scény a tešiť sa môžeme aj na nové tváre. Úvodný koncert tohtoročného mini-Uprisingu sa uskutoční pod taktovkou Dominika Varcholu aka N3O. Svoje debutové EP Waa Gwaan príde na Uprisingček 2021 predstaviť POKYMAN, pozvanie prijal aj talentovaný spevák, textár a skladateľ ALAN MURIN. S novinkami vystúpi ďalší slovenský reggae spevák SUPERIOR a najnovšiu tvorbu bude predstavovať množstvo ďalších umelcov.

Svoju energiou nabitú šou predvedú UNITED FLAVOUR z Českej republiky so svojim aktuálnym albumom Here to stay. Bratislavská legenda TOMÁŠ HAFNER predstaví svoj nový, už piaty štúdiový album Číslo 5 žije. Spoločné pódium obsadia stálice slovenskej reggae a ska scény POLEMIC & MEDIAL BANANA a chýbať nebude ani obľúbený GLEB. Späť sú aj legendy slovenského hip-hopu MOJA REČ. Vydali nový album a na Uprisingček 2021 ho prídu predstaviť s kapelou KOMPLOT. O zábavu sa postará aj niekoľko výberových domácich DJov, medzi ktorými nechýba VI3E, MERCY, ARTIST3, alebo C:RCLE, NEORGE a ESS v rámci MÄSOKOMBINÁT SHOWCASE. V programe sa okrem hudby nájdu aj rôzne iné aktivity a workshopy a mnohých určite poteší aj stand up comedy v podaní posádky SILNÉ REČI v zložení Jakub Lužina, Michael Szatmary, Jakub Zitron Ťapák, Docent, Martin Hatala a Yuri.

Lístky na festival a kompletný zoznam účinkujúcich umelcov, rovnako ako aj všetky ďalšie dôležité informácie, nájdeš na webových stránkach www.uprising.sk a na sociálnych sieťach Facebook a instagram.

Zdroj: ts