Fotofórum v Devínskej Novej Vsi: Po dvoch rokoch aj s verejnosťou

764

13. ročník fotografickej a novembrovej tradície v Devínskej Novej Vsi, Fotofórum 2021, sa po dvoch rokoch konala aj v prítomnosti verejnosti. Vernisáž výstavy sa konala 4. novembra. Výstava fotografií v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku potrvá do 30. novembra.

„Dúfam, že doba bude naklonená všetkým podobným podujatiam. Som hrdý na všetkých 13 ročníkov Fotofóra, ktoré sa nám podarilo zorganizovať,“ priblížil Rastislav Šimkovič, riaditeľ Istra Centra sa na vernisáži výstavy.

Duša, ktorá stojí už veľa rokov za podujatím Fotofórum, Lenka Rašković, pripomenula hlavnú myšlienku za celým projektom: „Portál Fotofórum, kde môžu pridávať fotografie komunity fotografov Devínskej Novej Vsi a okolia bol založený v roku 2009. Nesnažíme sa to tlačiť do ultra profesionálnej roviny, ale zato sa snažíme podporiť amatérskych fotografov, ktorí sa o fotografiu zaujímajú. Za 13 ročníkov bolo pridaných viac ako 4500 fotografií od 125 autorov. Zapojení autori pribúdajú každý rok. Výstava vzniká každý rok z fotografií, ktoré sa priebežne pridávajú každý rok do portálu a tentokrát to bolo za obdobie 10.2020 – 10.2021.“

V ročníku 2021 bolo pridaných približne 450 fotiek od 25 autorov. Výstava dala priestor 49 fotkám od 17 talentovaných autorov – všetky sú vystavené v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku.

Veľa fotiek sa venuje prírode, stavbám, ľuďom. Tento ročník bol však špecifický obľúbenou témou rozhľadne na Devínskej Kobyle.

Zdroj: Devínska Nová Ves