Geniálny Amadeo: Netradičná výstava v Kafe Scherz

1654
Foto: Alena Cehláriková Záleská

Ak si pôjdete dať kávu či koláčik do bratislavskej kaviarne Scherz, môžete obdivovať skutočne zaujímavé obrazy.

Sú to diela klientov župného Domova sociálnych služieb profesora Karola Matulaya. Sú plné emócií, farieb a výborne sa hodia do originálneho interiéru obľúbenej kaviarne. Je to už 11. ročník tradičnej výstavy reprodukovanej a vlastnej tvorby klientov zariadenia.

Mená umelcov, ktorí pod vedením arteterapeutov Renaty Frešovej a Michala Kraloviča  majú vystavené svoje diela: Boskovič Lukáš, Bošelová Linda, Burianek Roman, Dírer Ján, Ebringerová Sandra, Fuchs Michal, Heriban Juraj, Hulala Tomáš, Hvozda Michal, Lachová Eva, Nawalany Marián, Pokorný Ľubor, Plch Šimon Juraj, Redler Tomáš, Semaníková Alena, Slezák Adrián, Šišková .Romana, Šoralová Soňa, Tittoňová Bibiana

Ich obrazy nájdete aj v online galérii. Po kliknutí na ikonu komentára v pravom dolnom rohu sa vám zobrazí meno autora a názov diela. Výstava je aj predajná. V prípade záujmu – vždy v piatok dopoludnia, si môžete prísť zakúpiť vybrané dielo. Financie pôjdu v prospech zariadenia sociálnych služieb ako dar na ďalšie tvorivé aktivity s klientmi. Výstava potrvá do 15. 07. 2020.

Foto: Alena Cehláriková Záleská
Foto: Alena Cehláriková Záleská