Gymnázium Alberta Einsteina oslávilo 65 rokov

1685

Gymnázium Alberta Einsteina oslávilo tento rok 65 rokov vzniku školy Slávnostnou online akadémiou, naživo vysielanou zo školského štúdia. Návštevníci akadémie sa veľa dozvedeli nielen o histórii školy ale aj o súčasnom živote, aktivitách a projektoch na škole. Do vysielania sa zapojili nielen súčasní študenti ale i absolventi gymnázia.  

Gymnáziu blahoželali k 65. výročiu Michela Čobejová, Jaroslav Slávik, Samuel Tomeček, Jerguš Sivoš, zástupca Ústavu pamäti národa a Oľga Kroškina, zástupkyňa Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave. Slávnostnú online akadémiu ukončila príhovorom a vrúcnym prianím poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja Ľudmila Farkašovská, členka Rady školy.  

1. septembra 1956 vstúpili na pôdu vtedajšej jedenásťročnej školy na Makarenkovej ulici prví študenti. V priestoroch školy boli vybudované odborné učebne, kabinety, laboratória a posluchárne. V objekte školy bolo postavených aj 12 bytových jednotiek pre pedagógov. Odovzdaním školy do užívania sa splnil dávny sen Petržalčanov, aby v obvode okrem základných škôl, bola aj škola, poskytujúca úplné stredoškolské vzdelanie s maturitou. V školskom roku 1970/71 sa stáva škola gymnáziom. Od roku 2002 nesie škola meno podľa Alberta Einsteina.