Čo s vianočnými stromčekmi, keď sa skončia sviatky? Mesto začalo inštalovať ohrádky

921

Vianoce sa ešte ani nezačali a hlavné mesto už myslí na to, ako rozumne naložiť so stromčekmi po sviatkoch. Aby bol v bratislavských uliciach aj po sviatkoch poriadok, v týchto dňoch umiestňuje mesto v spolupráci s OLO a Komunálnym podnikom Bratislavy po celej Bratislave viac ako 500 ohrádok na odzdobené vianočné stromčeky. Po minuloročnom úspešnom pilote v mestskej časti Lamač zavádza mesto tento rok ohrádkový zber vo všetkých mestských častiach.

„Zberom stromčekov z ohrádok zamedzíme znečisťovaniu našich ulíc a vyzbierané stromčeky odvezieme do kompostárne, kde sa premenia na živiny pre pôdu a nakoniec sa vrátia späť do prírody. Teda predtým ako do ohrádky stromček vložíte, nezabudnite sa s ním rozlúčiť a hlavne ho odzdobiť,“ približuje mesto na sociálnej sieti.

S inštaláciou ohrádok začalo mesto 15. decembra a do 6. januára 2022 budú osadené v každej mestskej časti. Po sviatkoch tak môžete odprevadiť svoj stromček na cestu do kompostárne. S odvozom stromčekov sa začne 10. januára 2022.

Viac informácií nájdete na www.olo.sk/stromceky.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR; Foto: Marek Velček