Gymnázium Alberta Einsteina oslavuje 65 rokov. Toto ste o škole nevedeli

2826

Gymnázium Alberta Einsteina zažíva rok osláv. Presne 26. mája 1953 Rada ONV prijala uznesenie, že v Petržalke na vtedajšej Makarenkovej, dnešnej frekventovanej Einsteinovej ulici vznikne stredná škola s 11 ročníkmi.

Výstavba trvala tri roky, a škola tak otvorila svoje brány v septembri 1956, teda čoskoro pred 65 rokmi. Zaujímavosťou je, že od školského roku 1970/71 sa premenovala na gymnázium a od roku 2002 sa pýši aj menom najslávnejšieho vedca, teoretického fyzika a držiteľa Nobelovej ceny.

Lavice gymnázia v priebehu uplynulého trištvrte storočia drali mnohí známi študenti, vďaka ktorým si môžeme vypočuť hudobné albumy, prečítať knihy, hrdiť sa medailami zo športových podujatí alebo vedeckými objavmi. Medzi tých najznámejších patrí napríklad hokejista Roman Kukumberg, speváčka Lucia Šoralová, hudobník Miro Žbirka, herečky Kamila Magálová Michaela Čobejová alebo hudobný skladateľ Ivan Šiller.

Možno práve medzi absolventmi najstaršieho gymnázia Petržalky nájdete tú svoju Osobnosť Petržalky 2021 aj vy. Pre nomináciu stačí kliknúť TU.

Zdroj: Petržalka