Približujeme očkovanie k ľuďom. Na vakcínu AstraZeneca či Pfizer vás pozývame aj do Malaciek

7938
V našom kraji je o očkovanie veľký záujem. Vznik nových očkovacích miest má zmysel. A preto otvárame už štvrté. :)
V našom kraji je o očkovanie veľký záujem. Vznik nových očkovacích miest má zmysel. A preto otvárame už štvrté. :)

Máme veľkú radosť, že sme mohli dať obyvateľom kraja ďalšie miesto, kde sa môžu v príjemnej atmosfére zaočkovať.

Po poliklinike v Karlovej Vsi, Veľkokapacitnom centre na Tehelnom poli a očkovacom mieste v Pezinku sme otvorili už štvrté očkovacie miesto, tentokrát pre obyvateľov Záhoria. Nájdete ho v malackom Zdravotnom stredisku Na brehu 3 (za predajňou Billa) a otvorili sme ho v spolupráci s tromi lokálnymi lekármi – MUDr. Jánom Bullom, MUDr. Tatianou Spevákovou a MUDr. Petrou Kovarovičou. Centrum dokáže za víkend zaočkovať okolo 800 ľudí. „V prvom rade sme mysleli na starších či chorých pacientov, ktorí sa nemajú ako dostať do Bratislavy. Sme preto šťastní, že im môžeme poskytnúť očkovanie presne tam, odkiaľ sami pochádzame – na Záhorí,“ hovorí MUDr. Tatiana Speváková.

Očkujeme vakcínami Pfizer a AstraZeneca a každý dostane anglicko-slovenský doklad o zaočkovanosti s QR kódom. Rozpis očkovania pre aktuálny týždeň nájdete vždy tu.

Takto prebieha očkovanie v Pezinku, kde sme otvorili vakcinačné miesto v rámci ambulancie MUDr. Adriany Šimkovej (na snímke vpravo).

„Keďže záujem o očkovanie je v Bratislavskom kraji stále najvyšší z celého Slovenska, má vznik ďalších očkovacích miest veľký význam. Prispieva sa tak k rýchlejšiemu zaočkovaniu ľudí a vybudovaniu kolektívnej imunity voči koronavírusu, aby sme sa čím skôr mohli vrátiť k bežnému životu,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Registrujte sa cez náš formulár

Na stránke Bratislavského kraja sa môžete prihlásiť na očkovanie. Uprednostnení sú držitelia preukazu ŤZP, chronicky chorí pacienti, darcovia krvi a tehotné ženy. Súčasťou formuláru je aj možnosť vybrať si očkovacie miesto.

Do zoznamu náhradníkov sa dá registrovať TU.

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Národnom futbalovom štadióne v Bratislave slúži celému kraju, ale sme radi, že obyvatelia Záhoria aj Malokarpatska sa môžu zaočkovať aj v Pezinku a Malackách.

„Otvorenie nového vakcinačného centra je potvrdením skvelej spolupráce nášho mesta s Bratislavským samosprávnym krajom. Som rád, že za jeho vytvorením stoja lekári z nášho regiónu. Ide už o druhé vakcinačné centrum v Malackách, to prvé je už od februára etablované v nemocnici. Verím, že obe prispejú k nášmu spoločnému boju proti koronavírusu, aby sme už čoskoro mohli znovu viesť normálne životy,“ uzavrel Juraj Říha, primátor Malaciek.

Veríme, že ak budete mať blízko miesto, kde sa môžete zaočkovať, bude to pre vás dôvod navyše, aby ste tak spravili. A ak budete spokojní, motivujete aj ďalších. Tešíme sa na vás!