Hlavné mesto hľadá lekárov a zdravotnícky personál do karanténneho mestečka

1356

Hlavné mesto Bratislava hľadá lekárov, lekárky, zdravotnícky personál, sociálnych pracovníkov, koordinátorov a ďalších, ktorí pomôžu zabezpečiť fungovanie karanténneho mestečka pre ľudí bez domova na Zlatých pieskoch. Mestečko už stojí, ale na to aby mohlo skutočne fungovať potrebujú kvalifikovaných odborníkov. Staňte sa aj vy súčasťou riešenia koronakrízy a prihláste sa do výberového konania na uvedené pozície.

V Bratislave žije vyše 4 000 ľudí bez domova, ktorí v prípade domácej karantény nemajú kam ísť. Dokonca je pre nich veľmi zložité si zohnať rúško a aspoň nejaké financie na kúpu potravín. Okrem toho, že sa môžu obrátiť na občianske združenia a nocľahárne, ktoré ale tiež v týchto dňoch praskajú vo švíkoch pripravilo hlavné mesto karanténne mestečko pre Bratislavčanov a Bratislavčanky, ktorí čakajú na výsledky testov alebo je u nich potvrdené ochorenie s ľahkým priebehom a kvôli svojej životnej situácii nemajú možnosť domácej karantény.

Poskytnutím útočiska tejto zraniteľnej skupine, zároveň pomáhajú k spomaleniu šírenia vírusu a ochrane všetkých Bratislavčanov.

Zdroj: FB