Hlavné mesto pracuje na oprave cestných komunikácií

577

V letných mesiacoch je dopravná situácia v meste priaznivejšia pre väčšie opravy cestných komunikácií. Aktuálne hlavné mesto pracuje na viacerých miestach.

Do konca tohto týždňa finalizuje mesto obrubníky a prídlažby na križovatke Gagarinovej a Tomášikovej ulice, v piatok frézuje stredný pruh v oboch jazdných smeroch. Cez víkend prebehne frézovanie a pokládka asfaltu.

Do soboty bude hotové frézovanie ľavého jazdného pruhu v smere na Podunajské Biskupice na Hradskej ulici, následne bude presmerovaná doprava. V nedeľu a pondelok bude frézovaný pravý jazdný pruh.

Na Karpatskej aktuálne mesto dokončuje dláždenie chodníkov a začína s pokládkou živičných vrstiev vozovky. „Finalizáciu predpokladáme na koniec tohto týždňa,“ približuje mesto.

Na Dunajskej ulici prebieha osádzanie obrubníkov a rozoberanie chodníka, ako aj prípravy podkladu na pokládku novej kamennej dlažby.

Na Dolnozemskej prebiehajú práce na asfaltovaní obrúsnych vrstiev a betónovaní prepadov, zajtra sa bude pokladať ložná vrstva. Taktiež sa realizuje osádzanie obrubníkov a výmena uličných vpustov, úpustov a poklopov v smere do mesta.

„Na Balkánskej ulici aktuálne vymieňame a dopĺňame obrubníky a uličné vpusty v smere do mesta, následne prebehne odfrézovanie poškodeného krytu vozovky v opačnom smere. Budúci týždeň prebehne pokládka ložných asfaltových vrstiev,“ dodáva mesto.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR