Hlavné mesto pravidelne dezinfikuje verejné priestory

1088

Mesto Bratislava pre pandémiu nového koronavírusu dezinfikuje verejné priestranstvá. Prioritou sú chodníky pred vstupom do nemocníc a domov seniorov, frekventované prestupné uzly a podchody či nástupné plochy najfrekventovanejších zastávok MHD.

Medzi frekventované prestupné uzle patrí napríklad Trnavské mýto, Račianske mýto, Patrónka, hlavná stanica, dočasná autobusová stanica Mlynské nivy, Železničná stanica Petržalka so vstupmi z Kopčianskej ulice aj Panónskej cesty, rovnako aj okolie tzv. Pentagonu, teda Hradská a okolie.

Zamestnanci DPB sa starajú o to, aby bola cesta hromadnou dopravou čo najbezpečnejšia. Počas služby, vždy po príjazde vozidiel na konečnú zastávku, dezinfikujú tyče, madlá a dotykové plochy, s ktorými môžete prísť do styku. Posilňujú tak každodennú dezinfekciu a čistenie vozidiel po ukončení služby.

V prvom rade sa dezinfikujú miesta, na ktorých sa pohybuje najviac ľudí, ako sú ulice a promenády. Rovnako boli dezinfikované aj lavičky a zábradlia na frekventovaných námestiach v centre a širšom centre mesta. Dezinfikovať sa budú aj vybrané miesta, na ktorých sa zdržiavajú ľudia bez domova.

Zdroj. FB