Iniciatíva pomôžme nemocnici vyrába ochranné štíty pre zdravotníkov. Vieš pomôcť aj ty!

3683

Slovenskí lekári, sestry, záchranári a vlastne úplne všetci v zdravotníctve bojujú nielen s vírusom Sars-Cov-2. Hlavný problém je akútny nedostatok zdravotníckych pomôcok, ktoré by ich mali dennodenne ochraňovať pri ich práci. Jednou z nich je aj ochranný štít. Zdravotníkom sa ich iniciatíva Pomôžme nemocnici rozhodla vyrábať bezplatne.

Aktuálne ľudia pomohli vyzbierať celkovo 17 041.53 eur, čo umožňuje vyrobiť 3, 408 kusov ochranných štítov a aktuálne zdravotníci žiadajú o 4 950 a viac ochranných štítov. Projekt beží 6 dní a zapojilo sa už vyše sto ľudí. Denne sa podarí vyrobiť približne 315 štítov.

Čo je ochranný štít?

Realizátori ochranného štítu sa inšpirovali tvorcami zo zahraničia, ktorí im pomohli so svojimi predlohami. Ako nadšenci 3D tlače neváhali a vyrobili zopár prototypov. Ide o jednoduchý model, ktorý dokáže vytlačiť takmer každá domáca 3D tlačiareň. Na tlačiarni sa vytlačí úchyt, ktorý je prepojený gumou v zadnej časti.Rám je polstrovaný pre pohodlné nosenie na dlhšiu dobu a dá sa jednoducho vymeniť za nový. Finálny produkt odprezentovali niekoľkým zdravotníkom, ktorým prišiel tento štít ako užitočná ochrana.

Ako pomôcť?

Môžete pomôcť finančne na transparentnom účte. Materiály na výrobu jedného štítu sú v rozmedzí 5 eur. Na tlačiarni, ktoré momentálne využívajú, dokážu vyrobiť jeden štít za hodinu. Za peniaze, ktorými prispejete vedia nakúpiť materiál a výrobu no a zvyšné peniaze zaobstaranie ďalšej tlačiarne.

Transparentný účet: SK73 8330 0000 0028 0178 6161

BIC/SWIFT kód: FIOZSKBAXXX

Ak máte firmu alebo pracujete vo firme, ktorá vie podať pomocnú ruku a zabezpečiť materiál napríklad plastové hárky do štítov, tlačový materiál, molitan alebo pomoc pri doprave do zdravotníckych zariadení.

Ak máte doma 3D tlačiareň. Najviac môžeš pomôcť ak začneš tlačiť tento model. Model ochranného štítu nájdete na: https://www.prusaprinters.org/prints/25714-pomoznemocnicisk-protective-shield

Zdravotníci si ochranné štíty môžu objednať na objednavky@pomoznemocnici.sk, alebo pre viac informácií navštívte https://pomoznemocnici.sk/.