Instagram zaliala pozitívna očkovacia vlna

699

Desiatky osobností, hercov, umelcov, ale aj zdravotníkov, zdravotníčiek alebo fitness trénerov a tréneriek pridávajú na Instagram a Facebook príspevky s hashtagom #spolupracapreslovensko.

Vyjadrujú v nich podporu očkovaniu a aj cez osobné príbehy hovoria o tom, prečo a ako sa rozhodovali o očkovaní. Typická lavína protihejtu, nadávok až výhražiek, ktoré po takýchto príspevkoch vždy nasledovala, bude mať teraz čo robiť, aby túto pozitívnu atmosféru prekonala.

„Veľmi radi by sme si za toto pripísali zásluhy, ale nemáme ich. Táto iniciatíva vznikla spontánne, zdola, nie je to súčasťou oficiálnej kampane, nevieme za toto ponúknuť nič iné, len náš obdiv a morálnu podporu,“ priblížilo Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti.

Pri rozhodovaní o zdravotných veciach treba počúvať predovšetkým lekárov a vedcov. Takáto iniciatíva je ale veľmi dôležitá na vizualizovanie toho, že väčšina dospelých ľudí je na Slovensku už dávno zaočkovaná. Pretože, ako je už známe, nezaočkovaní mávajú väčšinu na dvoch miestach: 1. v nemocniciach a 2. v komentároch na FB. A práve ten druhý bod by sa teraz mohol zmeniť.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR