Jeseň v Bratislavskom bábkovom divadle

961

Po aktívnom lete, kedy aj počas divadelných prázdnin Bratislavské bábkové divadlo uvádzalo druhý ročník festivalu Letodivy, vstupujú divadelníci do ďalšej sezóny s chuťou a kreatívnymi nápadmi.

Jeseň chcelo prežiť Bratislavské bábkové divadlo veľmi čulo. Už 15. októbra bol naplánovaný zájazd súboru do Českej republiky na prestížny medzinárodný festival Skupova Plzeň, kde chceli odohrať na scéne divadla Alfa predstavenie Neviditeľní.

Bábkari by nechceli vynechať ani 34. ročník festivalu netradičných divadiel v českej Kopřivnici, kde plánujú odohrať tiež úspešné predstavenie Neviditeľní. Festival už vyše tridsať rokov mapuje autorské divadlo a prezentuje rôznorodé smery netradičného divadla. Tento ročník má podtitul „Len pravda je zaujímavá“ čo v kontexte s titulom, ktorý na festivale uvedie BBD je mimoriadne kuriózne. Hra Neviditeľní je dobrodružná autorská rozprávka o bytostiach, ktoré žijú za hranicami nášho zraku a o pravde a fikcii.

Divadelné predstavenie NUNA z produkcie BBD bude súčasťou aj 13. ročníka Euro-Kids Festivalu, festivalu európskej kultúry pre deti a mládež vo Washingtone DC. Tento ročník prebehne virtuálne, takže deti budú môcť sledovať rôzne zábavné a vzdelávacie programy z celej Európy z pohodlia vlastného domova. Festival bude v dňoch od 17. do 29. 11. 2020.

Počas októbra začína súbor divadelníkov v BBD pracovať na ďalšom novom titule, ktorý ponesie názov Nočná ZOO a bude sa odohrávať v blízkej divadelnej záhrade. Projekt vzniká ako odpoveď na obmedzené hranie v divadelných sálach počas pandemickej doby. Nočná ZOO bude o poriadnej divočine o prinesie deťom odpovede o nočnom svete živočíchov, ktoré budú pomocou bateriek hľadať v tráve, v múroch, stromoch a všade okolo. Projekt bude súčasťou každoročného podujatia 21. novembra Noc divadiel.

BBD v rámci opatrení prijatých v súvislosti s ochorením COVID 19 má upravený hrací plán, ktorý sa dynamicky prispôsobuje aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam a obmedzeniam.