Juraj Droba: Držme spolu a buďme ľudia

1123
Sú ľudia, ktorí spoza plota natáčajú vystresovaných klientov v pezinskom zariadení.

Bratislavský župan Juraj Droba reaguje na situáciu v domove sociálnych služieb v Pezinku. Kritizuje nenávistné komentáre aj vytĺkanie politického kapitálu z ľudského nešťastia.

„Koronavírus si nevyberá. Ani lokalitu, ani ľudí. Situácia v Pezinku ukázala, že sa môže objaviť aj v našom blízkom okolí. O to viac je pre mňa nepochopiteľné, že existujú ľudia, ktorí dokážu z ľudského nešťastia robiť politiku. Už dávno som si neprečítal toľko nenávistných komentárov. Ako huby po daždi sa vyrojili samozvaní virológovia aj manažéri v jednej osobe, ktorí presne vedia, čo bolo treba robiť inak. A potom sú tu ľudia, ktorí dokonca neváhajú spoza plota fotografovať vystresovaných klientov v pezinskom zariadení, či dokonca ich natáčať na video,“ uviedol Juraj Droba na sociálnej sieti.

Podľa župana je samosprávny kraj od okamihu, kedy boli zavreté školy, v maximálnom nasadení. Od chvíle, ako bol potvrdený prvý prípad v domove sociálnych služieb, župa nasadenie ešte zintenzívnila.

„Dni, večery, víkendy. Stojím si za tým, že zamestnanci župy podávajú na úkor svojich rodín a zdravia nadľudské výkony a fungujú de facto nepretržite. Možno sa raz v budúcnosti dostaneme k debate, čo sa dalo urobiť inak alebo lepšie, ale momentálne mám za to, že treba urobiť všetko pre ochranu životov našich seniorov. Veľmi ľahko sa vynášajú rýchle závery a súdy, ale nikto z nás nevie ani dnes presne povedať, ako sa vírus šíri. V sobotu sa dostal medzi seniorov do Pezinka, zajtra ho môže dostať ktokoľvek z nášho okolia,“ upozornil župan.

„Čas, ktorý práve žijeme sa vymyká všetkému, čo sme mohli doteraz zažiť, a preto by sme mali držať pohromade, nie na seba ukazovať prstom. Prosím, buďme v prvom rade ľudia,“ vyzýva Juraj Droba.