Juraj Droba: Sčítajme sa. Každý obyvateľ je dôležitý

1383
Župan Juraj Droba: Vyplnenie formulára trvá iba desať minút

Do konca sčítania zostáva doslova už len pár hodín. Elektronické sčítanie končí v stredu 31. marca.

„Vďaka sčítaniu obyvateľstva získame unikátne údaje, ktoré nám pomôžu plánovať rozvojové projekty v kraji. Budeme presne vedieť, kde treba postaviť novú škôlku či školu, vybudovať zastávku MHD, kadiaľ by mohla viesť nová cyklotrasa, kde by mal vyrásť park alebo aké majú byť sociálne služby. Zároveň vďaka vášmu sčítaniu získame aj peniaze. Na základe neho totiž dostanú obce, mestá i mestské časti podielové dane, z ktorých budeme rozvoj financovať. Vyplnanie formulára trvá približne desať minút a uvidíte, že je to naozaj rýchle a jednoduché. Ďakujeme vám,“ vyzval Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

V Bratislavskom kraji dosahuje podiel sčítaných obyvateľov takmer 80 %. Mestá kraja nad 10-tisíc obyvateľov dosahujú podiel sčítaných nad 80 %, keď Pezinok a Senec majú 82 % a Malacky 79,5 % sčítaných.

V hlavnom meste Bratislava sa sčítalo 78 % obyvateľov. Z mestských častí výrazne v sčítaní napredujú malé mestské časti, ako sú Jarovce (92 %), Čunovo (85 %) a Rusovce (84 %), ale aj Devínska Nová Ves (82 %), Záhorská Bystrica (81 %), Lamač a Vajnory (obe 80 %). Menej sčítaných ako je krajský priemer eviduje mestská časť Nové Mesto (76 %) a Staré Mesto – len 69,5 % sčítaných obyvateľov.

Nezabudnite sčítať aj svoje deti, svojich rodičov alebo starých rodičov.

Viac sa o sčítaní obyvateľov dočítate v tomto článku:
Sčítajme sa. Každý obyvateľ je dôležitý