Juraj Droba: Terorizmus nie je v demokratickej a liberálnej Európe akceptovateľný

1305

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba vyjadril solidaritu rakúskemu ľudu a najmä obyvateľom Viedne, v centre ktorej sa včera večer odohral teroristický útok. V liste adresovanom predsedovi krajinskej vlády a primátorovi Viedne Michaelovi Ludwigovi vyjadril sústrasť rodinným príslušníkom obetí, ako aj presvedčenie, že v Európe budeme spoločne brániť slobodu a demokraciu.

„S hlbokým otrasom a veľkým zdesením som prijal neuveriteľnú správu o teroristickom útoku v centre Viedne včera večer. Hanebný čin, ktorý sa ma silno dotýka a znepokojuje, je potrebné najostrejšie odsúdiť. Také činy nie sú v demokratickej a liberálnej Európe akceptovateľné.

Dovoľte mi vyjadriť týmto moju najhlbšiu sústrasť rodinným príslušníkom obetí a zranených. Som si istý, že môžem vyjadriť náš súcit aj v mene všetkých ľudí Bratislavského regiónu. S Viedňou a prihraničnými regiónmi Rakúska nás spájajú živé osobné, obchodné, kultúrne a iné kontakty i produktívna spolupráca. Naše myšlienky sú v týchto ťažkých chvíľach pri postihnutých, ako aj pri našich priateľoch, kolegoch a partneroch vo Viedni a v Rakúsku.

Chcel by som vyjadriť moje hlboké presvedčenie, že v Európe budeme spoločne, rozhodne všetkými prostriedkami, brániť našu slobodu a demokraciu, a bojovať proti islamskému terorizmu,“ vyznal sa v liste primátorovi a krajinskému predsedovi vlády Viedne Michaelovi Ludwigovi predseda BSK Juraj Droba.

K teroristickému útoku došlo v centre Viedne neďaleko synagógy na ulici Seitenstettengasse a na ďalších piatich miestach. Zapojených bolo viacero páchateľov. Útok si vyžiadal niekoľko mŕtvych a viacero ťažko zranených.