Kampus zdravia a športu v Petržalke sa opäť posunul o krok vpred

1554

Šport, športové aktivity, pohyb zohrávajú v našich životoch čoraz dôležitejšiu funkciu. To si uvedomuje aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý plánuje na pozemku v bratislavskej Petržalke vybudovať multifunkčný a moderný kampus zdravia a športu a to v spolupráci s viacerými aktérmi z oblasti športu. Jedným z nich je aj Slovenský atletický zväz, s ktorým dnes BSK podpísal Memorandum o vzájomnej spolupráci pri výstavbe športoviska „Atletický štadión národného významu v Bratislave“.

„Je nevyhnutné vytvárať a budovať modernú športovú infraštruktúru. Napríklad atletický štadión ​v meste stále absentuje. Verím, že po dobudovaní sa toto miesto stane jedným z najvýznamnejších v Bratislave a športovci či verejnosť ho budú s radosťou využívať,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Atletický štadión bude slúžiť na športovú prípravu reprezentácie Slovenskej republiky a členov atletických klubov Atletického zväzu Bratislavy a taktiež na organizovanie športových atletických podujatí medzinárodného významu. Zároveň bude k dispozícii aj pre širokú verejnosť. Pôjde o štadión s plnohodnotnou tartanovou bežeckou oválnou dráhou, dráhou a doskočiskom pre trojskok a skok do diaľky, sektormi pre vrhačské disciplíny, či skok do výšky a skok o tyči.

„Je pre mňa cťou byť krstnou mamou projektu a som vďačná, že máme nad sebou ochrannú ruku župy. Teším sa, keď už štadión ožije športom. Takéto štadióny by mali byť v každej časti mesta, pretože voziť deti na tréningy cez celé mesto je pre rodičov neúnosné. Je to športovisko, ktoré by nemalo chýbať ani pri školách,“ povedala rekordérka v skoku do výšky, česko-slovenská reprezentantka, olympionička a krstná mama projektu Mária Mračnová

Juraj Droba a olympionička Mária Mračnová

Okrem atletického štadiónu budú súčasťou multifunkčného a moderného kampusu zdravia a športu hokejový štadión, multifunkčná športová hala pre kolektívne športy, plavecký bazén, viaceré workoutové a iné exteriérové ihriská, kvalitné verejné priestranstvo, detské ihriská, zázemie pre inline korčuľovanie či plážový volejbal. Všetko vo vzájomnej symbióze. Zámerom BSK je vytvoriť dlhodobo udržateľný areál, ktorý bude zároveň rešpektovať princípy SMART školy.

„Je to zoficiálnenie našich dlhoročných snáh, aby sme v Bratislave mali atletický osem dráhový štadión. Spoločne so župou sme tento krok spečatili a verím, že takýto športový stánok tu vznikne. Slúžiť bude na podujatia vyššej úrovne, mládežnícke súťaže, ale dostupný bude aj širokej verejnosti. Výhodou takéhoto športoviska je, že je oň záujem zo strany verejnosti, detí, škôl, ale i športovcov. Dopyt po atletike je na Slovensku obrovský,“ uzavrel prezident SAZ Peter Korčok.

Viac fotografií nájdete kliknutím NA TENTO ODKAZ.

Prečítajte si:
Areál športu a zdravia v Petržalke dostal zelenú

Foto: Monika Kováčová