Karlova Ves chráni deti na detských ihriskách. Tieniace plachty pribudnú na ďalších

880
Tieniace plachty pribudnú v areáloch troch materských škôl na Kolískovej, Majerníkovej 11, Ľudovíta Fullu, vo vnútrobloku Nad Lúčkami a vo vnútrobloku Púpavová.
Tieniace plachty pribudnú v areáloch troch materských škôl na Kolískovej, Majerníkovej 11, Ľudovíta Fullu, vo vnútrobloku Nad Lúčkami a vo vnútrobloku Púpavová.

Na ďalších detských ihriskách v bratislavskej Karlovej Vsi pribudnú tieniace plachty, ktoré budú deti chrániť pred priamym slnečným žiarením. Nachádzať sa budú v areáloch troch materských škôl na Kolískovej, Majerníkovej 11 a Ľudovíta Fullu.

Napínacie plachty sú vyrobené z tkaného polyetylénu, ktorý poskytuje až 95-percentnú ochranu pred UV žiarením. Tiež poskytujú výrazne nižšiu pocitovú teplotu, ktorá môže byť aj okolo desiatich stupňov Celzia nižšia ako okolie, ktoré je vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Karlova Ves začala so zatieňovaním ihrísk nad detskými pieskoviskami už pred dvoma rokmi. Za toto obdobie ich inštalovala na ôsmich detských ihriskách a verejných priestranstvách. Tieniace plachty sa nachádzajú na Námestí sv. Františka, vo vnútrobloku Majerníkova 36-58, vo vnútrobloku na Adámiho, vo vnútrobloku medzi ulicami Hany Meličkovej a Kolískovou či v hornej časti pešej zóny na Pribišovej, pred Základnou školou A. Dubčeka na Majerníkovej 62. Taktiež pri fontáne v strednej časti pešej zóny Pribišova či pri pitnej fontánke na Námestí sv. Františka.

Tieniace plachty pribudnú na detských ihriskách vo vnútrobloku Nad Lúčkami, v areáli MŠ Kolískova, v areáli MŠ Majerníkova 11, v areáli MŠ Ľ Fullu, vo vnútrobloku Púpavová.

Zdroj: Karlova Ves