Karlova Ves otvára tohtoročný advent

438
Karlova Ves otvára tohtoročný advent
Karlova Ves otvára tohtoročný advent

Predvianočnú atmosféru v Karlovej Vsi dotvorí aj tento rok vianočné osvetlenie. Rozsvieti sa pred prvým adventným víkendom a Karlovu Ves bude zdobiť do 8. januára 2024. Okrem rozsvietených stromov nebudú chýbať ani tradičné veľké adventné vence na Námestí sv. Františka a na pešej zóne Pribišova, ktoré pripravovali pracovníci verejnoprospešných služieb. Karloveské Vianoce odštartuje nedeľný kultúrny program.

Osvetlenie sa bude zapínať a vypínať v rovnakom čase ako verejné osvetlenie. Vianočné osvetlenie v podobe stromov bude v areáloch škôl, ale tiež na Námestí sv. Františka či školskom námestí, v okolí fontány na Pribišovej ulici a pri Karloveskej lodenici. Vločky budú svietiť na Molecovej ulici pri Karloveskom centre kultúry či pri Kostole sv. Michala spolu s nasvietením kostola. Vianočné osvetlenie nebude chýbať ani pri Kostole sv. Františka a pri kostole Narodenia Panny Márie.

Blížiace sa Vianoce pripomenie aj kultúrny program. NevaDivadlo odohrá v Karloveskom centre kultúry v nedeľu o 14.00 h detské predstavenie o súrodencoch, ktorí okabátia čerta, pod názvom Vianočná rozprávka alebo Prečo nám Ježiško nosí darčeky? Zároveň tam bude v čase 14.00 – 17.00 h prebiehať vianočný Karloveský kolobeh. Karlovešťania budú môcť priniesť veci, ktoré už doma nepoužívajú a odniesť si tie, ktoré im prinesú úžitok.

Kúzlo adventu zažijú návštevníci pešej zóny na Pribišovej ulici o 17.00 h a Námestia sv. Františka o 19.00 h, kde sa za tónov zboru Spievanie nás baví rozsvietia veľké adventné vence. Na zahriatie bude pripravený dobrý punč aj víno.