Jedenásty ročník podujatia TRIBUTE TO FREEDOM – Pocta slobode, ktorého partnerom je Bratislavský samosprávny kraj, predstaví na hrade Devín opäť slovenské a české hudobné hviezdy. O skvelú atmosféru sa pri svojich nezabudnuteľných vystúpeniach postarajú aj Sima Martausová či Tomáš Klus. Koncert sa uskutoční už tento piatok 16. augusta 2019 o 18:30.

„Je to tradičný festivalový koncert, ktorý si každoročne užívajú všetky vekové kategórie a to nielen z Bratislavy a jej okolia, ale aj z celého Slovenska. Je to spôsob ako spojiť príjemné s užitočným. Na jednom z najimpozantnejších historických miest strednej Európy sa odreagovať pri dobrej hudbe a zároveň si pripomenúť aj momenty z histórie ako železnú oponu prechádzajúcu pod hradom a najmä demokraciu a slobodu, ktoré máme. Vážme si ich a nehazardujme s nimi,“ vyjadril sa Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Priaznivci tohto podujatia si aj tento rok prídu na svoje, pretože účinkujúcimi budú opäť významní českí a slovenskí umelci. Chýbať nebude jedna z najväčších hviezd českej hudobnej scény charizmatický Tomáš Klus so svojou skupinou. Príjemnú atmosféru dotvorí skladbami spontánna a éterická slovenská pesničkárka Sima Martausová v sprievode svojej skupiny. O zážitok sa postará aj legenda českej folkovej scény Vlasta Redl, ktorý je aj textárom, skladateľom a multiinštrumentalistom hrajúcim na gitare, klávesoch, mandolíne či ďalších nástrojoch. Umelecký zážitok okrem dobrej hudby dotvorí aj slovenský folklór spolu s tradičnými krojmi. Oň sa postará ľudová hudba súboru Ekonóm spolu s Rozkazovačom z Očovej, ktorý vyniká zaujímavým tanečným a spevným prejavom.

Koncert na hrade Devín s názvom TRIBUTE TO FREEDOM – Pocta slobode je neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského letného diania od roku 2009. Toto miesto a jeho dominanta sa postupne stávajú symbolom pre celé Slovensko ako aj pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.
Súčasťou podujatia je aj “Výstava k 30. výročiu pádu železnej opony”.