Knihy pre staromestských seniorov až domov!

885

Knihy sú dôležitým spojivkom s vonkajším svetom. Staromestským seniorom, ktorým podlomené zdravie a pohybové ťažkosti nedovoľujú navštíviť knižnicu osobne, donesú literatúru ochotné knihovníčky zo Staromestskej knižnice domov.

Táto služba funguje už niekoľko rokov, no v tejto dobe nadobudla nový rozmer. Za ten čas vzniklo medzi knihovníčkami a čitateľmi veľa pekných priateľstiev. Mária Billová zo Staromestskej knižnice na Blumentalskej ulici pravidelne, každý štvrtok, prinesie čerstvé časopisy a pár románov imobilnej dôchodkyni Lýdii, ktorá žije sama.

„V dohodnutom čase ma už čaká vo vchode paneláka. Prehodíme pár slov, dobre jej to padne, keďže rodinu už nemá. Som jedným z jej posledných kontaktov s vonkajším svetom. Pred chorobou bola našou pravidelnou návštevníčkou. Nechýbala na žiadnej akcii Staromestskej knižnice,“ približuje knihovníčka.

Imobilní občania môžu službu využívať na všetkých pobočkách Staromestskej knižnice. Stačí zavolať na zvolenú pobočku. Zoznam nájdete na https://www.starlib.sk/sk/kontakt/- a požiadať o túto službu.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy