Komédia o krehkosti manželstva, sile priateľstva a o tom, že pravda vždy (ne)zvíťazí. Divadlo Aréna odohrá reprízy inscenácie Ľadvina

1287

ĽADVINA je smutno-smiešna komédia plná zvratov, o krehkosti manželstva, sile priateľstva a o tom, že dôvera a úprimnosť sú základom každého vzťahu.

Komédia mala premiéru 16.6.2021 a teraz má divadlo pred sebou jej prvé dve reprízy, ktoré odohrá 24.10.2021 a 25.10.2021 o 19:00 na javisku Divadla Pavla Országha Hviezdoslava.

Katarína potrebuje novú ľadvinu a jej manžel Arnold má rovnakú krvnú skupinu. Je však ochotný svoju ľadvinu darovať? Arnold váha a Katarína sa zmieruje s tým, že novú ľadvinu nedostane. No ich kamarát Gustáv je okamžite pripravený  zastúpiť ho a darovať svoju ľadvinu. Tým sa rozpúta poriadny boj o tento orgán – ako Gustávova manželka Diana, tak aj Arnold sa začínajú cítiť nekomfortne. Arnold začne žiarliť a Diana sa cíti byť ako manželka a matka nedocenená. A tak sa ocitne v ohrození nielen dvadsaťročné manželstvo Kataríny a Arnolda, ale aj pätnásťročný zväzok Diany a Gustáva. Dôvera je v troskách, a to nielen kvôli jednej ľadvine. 

Inscenácia nenechá chladným nikoho – stačí položiť svojmu manželovi alebo manželke jednoduchú otázku – daroval(a) by si mi svoju ľadvinu? 

Tešia sa na vás Soňa Norisová, Marko Igonda, Lenka Barilíková a Gregor Hološka. Vstupenky si môžete z pohodlia svojho domova zakúpiť na stránke www.divadloarena.sk, v sieti Ticketportal, alebo v pokladni DPOH.

Zdroj: Divadlo Aréna