Kompas pomoci: Virtuálny poradca v oblasti dotácií

1638

Kvôli koronakríze potrebujú mnohí podnikatelia pomoc. Iniciatíva Kompas pomoci vymyslela jednoduchého online poradcu, ktorý im pomôže zorientovať sa v dotáciách v čase koronakrízy.

Virtuálny poradca zjednoduší prístup k rôznym formám pomoci. Využiť ho môžu fyzické osoby – podnikatelia, právnické aj súkromné osoby, ale aj neziskové organizácie. Záujemcovia zodpovedajú pár jednoduchých otázok, ktoré ich navedú k presne tej pomoci, na ktorú majú nárok.

Projekt funguje len od decembra, ale už teraz ho využilo vyše 1000 ľudí. Okrem iného obsahuje aj dotazník, ktorý iniciatíve pomáha identifikovať problémy s čerpaním týchto dotácií. Z výsledkov vyplynulo, že až 60% ľudí nečerpá od štátu pomoc, pretože si myslia, že na ňu nemajú nárok.

Pomoc môže byť aj vzájomná

Stránka Kompas pomoci však nie je orientovaná len na štátnu pomoc pre žiadateľov. Preto, ak máte firmu, ktorá pomáha, či už priamo, prostredníctvom darov alebo rôznych grantových programov, dajte o sebe autorom projektu vedieť a oni vás zaradia k ostatným formám pomoci. Takýmto spôsobom k vám budú vedieť správne naviesť ľudí, ktorí potrebujú práve vašu formu pomoci. 

Viac informácií o projekte nájdete na stránke www.kompaspomoci.sk a na Facebooku.