Komplexný zoznam odberových miest v Bratislave zverejnený

3960

Hlavné mesto zverejnilo komplexný prehľad o víkendovom testovaní v Bratislave, vrátane mapy všetkých odberových miest a ich otváracích hodín.

Mesto Bratislava má k dispozícii 33 vlastných odberových tímov, ktoré budú testovať v odstavených vozidlách MHD a na tieto miesta sa bude potrebné vopred objednať. Ponúkajú spolu 28.800 voľných slotov. Rezervačný systém na odberové miesta vo vozidlách MHD nájdete tu http://covid.bratislava.sk

Ako si môžete rezervovať termín?

Je to jednoduché. Na mape sú modrými špendlíkmi označené miesta, na ktorých nie je potrebná rezervácia a farebnými špendlíkmi zase miesta, kde je možná rezervácia vopred. Kliknite na farebný špendlík podľa vášho výberu, stlačte políčko “Vybrať”, zvoľte si termín a vyplňte formulár. O rezervácii vám príde potvrdenie mailom a tiež SMS. V prípade väčšieho náporu môže doručenie potvrdenia cez SMS chvíľu trvať.

Ak sa nestihnete registrovať na testovanie vo vozidlách MHD, nemajte obavy! Okrem týchto 33 odberových miest bude počas víkendu testovanie v Bratislave vykonávať ďalších skoro 250 odberových tímov bez potreby sa vopred objednať, vrátane niekoľkých drive through miest. Celková kapacita testovania počas nasledujúcich šiestich dní by mala s rezervou stačiť, aby sa mohol pohodlne otestovať každý, kto to potrebuje.

Podľa potreby budú viaceré dočasné odberové miesta k dispozícii na dotestovanie tých, ktorí to počas víkendu nestihnú, aj v pondelok a utorok.

Už od štvrtka je k dispozícii 22 odberných tímov, 37 odberných tímov bude k dispozícii od piatku a ostatné budú zapojené počas víkendu. Presné termíny spustenia jednotlivých odberových miest budú na stránke hlavného mesta priebežne dopĺňať. Zvážte a dobre si premyslite, či potvrdenie o teste pre nasledujúce dni naozaj potrebujete.

Pokiaľ ste doma, vo vlastnej bubline a neplánujete ju zmeniť, nevystavujte sa zbytočne riziku. Aj účasťou alebo neúčasťou na testovaní sledujme v prvom rade vlastnú ochranu a ochranu svojich blízkych. Vy, čo sa testovania zúčastníte, sa, maximálne chráňte. Ak je to možné, nahraďte rúško respirátorom, dodržiavajte odstupy a netvorte dlhé rady. Pred rizikom kontaktov s ľuďmi v radoch radšej uprednostnite odloženie testovania na iný deň, alebo na inú hodinu, či na iné miesto. Cieľom je zabezpečiť testovanie tak, aby došlo na každého.

„Veríme, že aj tento podrobný prehľad všetkých odberových miest na jednom mieste vám pomôže zorientovať sa v zložitej situácii a že aj vďaka tomu prebehne testovanie v Bratislave bez zbytočného stresu.“ uviedol primátor Matúš Vallo. Zároveň poďakoval všetkým, ktorí sa na príprave testovania podieľali.

Kompletný zoznam odberových miest v Bratislave počas celoplošného skríningu nájdete TU. Súčasťou webu je aj ich mapa.

Zdroj: Hlavné mesto