Koronavírus straší už aj letecké spoločnosti

3648

V súvislosti s hrozbou šírenia koronavírusu nariadila Bezpečnostná rada SR bezpečnostné opratrenia. Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave aktuálne prebiehajú podrobné kontroly pasažierov. Meraniu teploty sa podrobili prví cestujúci, ktorí prileteli na Slovensko. Kontroly pasažierov by mali trvať až do odvolania, a to aj na letiskách v Košiciach a Poprade. V rámci monitorovania sa sleduje, či má pasažier teplotu nad 38 stupňov. Podľa vedúcej hygieničky rezortu Kataríny Chudíkovej zatiaľ nemuseli riešiť žiadny takýto prípad.

Stovky letov zrušili dve letecké spoločnosti a to British Airways a Ryanair medzi Spojeným kráľovstvom, časťami Európy a USA práve z dôvodu šírenia koronavírusu.

British Airways napríklad zrušili lety medzi londýnskym letiskom Heathrow a Talianskom, Francúzskom, Rakúskom, Nemeckom, Írskom, Švajčiarskom, ale aj newyorským Medzinárodným letiskom J. F. Kennedyho. Okrem toho zrušili aj lety medzi ďalším londýnskym letiskom Gatwick a Talianskom, Francúzskom či Albánskom. Vzhľadom na nárast prípadov ochorenia COVID – 19, ktorý spôsobuje nový koronavírus nebudú v prevádzke ani linky z letiska London City do Talianska a Nemecka. Podrobnejšie informácie o letoch nájdete na oficiálnej stránke BA.com, kde nájdete okrem informácií o zrušení letov aj možnosti vrátenia peňazí, prebookovania na iné letecké spoločnosti, alebo rezervácie na neskorší termín cestovania.

Letecká spoločnosť Ryanair znižuje frekvenciu letov na niektorých trasách až do 25 percent, čo postihne predovšetkým lety do Talianska a z tejto krajiny. Znížený počet letov je naplánovaný od 17. marca do 8. apríla, lebo v tomto čase kvôli obavám z ochorenia COVID – 19 zaznamenal značný pokles rezervácií. Najviac postihnutá krajina v rámci Európy je Taliansko kde je do dnešného dňa evidovaných 2 036 prípadov ochorenia COVID – 19.