Koronavírus v ružinovskej škôlke

11575

Starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren vo štvrtok večer zverejnil informáciu, že riaditeľka a štyri zamestnankyne materskej školy Prešovská/Palkovičova boli pozitívne testované na koronavírus.

„Okrem prvej pani učiteľky, ktorej prípad bol potvrdený už v pondelok a ktorá sa nakazila od slovenskej rodiny z Kitsee, sa teda koronavírus preniesol aj na všetky štyri kolegyne, ktoré s ňou boli najviac v kontakte – pani riaditeľku, pani upratovačku a dve panie učiteľky,“ uviedol Martin Chren.

Pani riaditeľka sa pohybovala v priestoroch materskej škôlky Prešovská aj na elokovanom pracovisku na Palkovičovej ulici, v ohrození sú preto deti, rodičia aj zamestnanci z oboch zariadení aj priľahlých jaslí. Navštívila aj ružinovský miestny úrad, zamestnanci, ktorí s ňou boli v kontakte, sú už niekoľko dní preventívne v karanténe.

Keďže infikované ženy niekoľko dní o nákaze nevedeli, prosíme všetkých ľudí, ktorí s nimi mohli prísť do kontaktu, aby zostali v domácej izolácii. Tieto prípady sú ďalší dôkaz, aké dôležité je nosiť rúška. Slúžia na ochranu iných, ak máte vírus a neviete o ňom. Dajú sa improvizovane nahradiť šálom alebo šatkou, ktorú si uviažete cez ústa a nos.

Tu si prečítate kompletnú informáciu: