Kvalita vody na Slnečných jazerách je vyhovujúca

1998

Kvalita vody na Slnečných jazerách v Senci je vyhovujúca a letná turistická sezóna tak bude otvorená od 19. júna 2020. Svedčí o tom aj fakt, že Regionálny úrad verejného zdravotníctva súhlasí s otvorením Slnečných jazier verejnosti.

A prečo sú informácie o nevyhovujúcej kvalite vody?

Hodnotenie kvality vody podľa Európskej komisie sa riadi priemerom výsledkov za posledných 5 rokov. Najhoršie výsledky mala voda na Slnečných jazerách v roku 2016. Niektoré ukazovatele prekročili povolenú hranicu. Správa cestovného ruchu Senec s.r.o. preto začala s aplikáciou baktérií, ktoré pomáhajú jazerá čistiť. Každý rok zlepšujú kvalitu vody. Výsledky roka 2016 sú stále zarátané do vzorca výpočtu kvality vody na Slnečných jazerách a zhoršujú ho. Vzorky boli odobraté tesne po skončení sezóny v roku 2016, kedy bola voda po návale turistov a vplyvom horúčav v najhoršom stave.

Vzorky boli odobraté tesne po skončení sezóny v roku 2016, kedy bola voda po návale turistov a vplyvom teplého počasia v najhoršom stave. Mesto Senec intenzívne pracuje na tom, aby na budúci rok boli výsledky oveľa lepšie, keďže sa budú počítať až od roka 2017.

Zdroj: Senec