Lanovka počas leta premáva od utorok do nedele

1140

Zostávate počas tohto leta doma? Ak sa počas tohto leta nechystáte cestovať, naplánujte si program plný zážitkov v najbližšom okolí. Bratislavské Nové Mesto má pre vás aj tip!

Možno ste jazdu novomestskou sedačkovou lanovkou absolvovali už viackrát, no krásna príroda jej dodá vždy inú príchuť. Visutou lanovou dráhou sa preveziete z dolnej stanice na Železnej studničke na hornú stanicu, ktorá sa nachádza pri vysielači Kamzík. Samozrejme, pokiaľ nechcete k ďalším výletným miestam pokračovať pešo, odviezť sa môžete aj späť, prípadne v opačnom smere. Trasa je dlhá takmer kilometer a počas 15 minútovej jazdy prekoná lanovka prevýšenie 186 metrov. Pre milovníkov adrenalínu je príťažlivá možnosť prepraviť aj svoj bicykel a dole sa spustiť horskými chodníčkami.

Podobných technických atrakcií v slovenských mestách dnes už veľa nenájdete. Od uvedenia do prevádzky v roku 1972 prešla lanovka viacerými rekonštrukciami.

Počas letných prázdnin premáva lanovka od utorka do nedele a počas sviatkov, vždy od 10.00 do 18.00 h. Za jednosmerný lístok zaplatí dospelý 4 eurá, za obojsmerný 5,50 eur. Deti do 6 rokov sa prevezú zdarma, seniori nad 70 rokov cez víkendy a sviatky neplatia, inak ich obojsmerný lístok vyjde na 2 eurá.

Cyklisti s bicyklom sa vyvezú k hornej stanici za 5 eur, využiť môžu zvýhodnené lístky na viacero jázd.

Zdroj: Bratislava – Nové Mesto