Lásku a vernosť si prisľúbila zaľúbená dvojica v Domove sociálnych služieb pre seniorov Kaštieľ

979

O tom, že láska môže rozkvitnúť v každom veku i bez rozdielu na postihnutie presvedčila dvojica prijímateľov v Domove sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Kaštieľ.

Ivan a Martina sa rozhodli pred svojimi blízkymi a kamarátmi vyjadriť, že ich vzťah je pevný a plný lásky. Po porade so svojimi rodinami sa rozhodli, že spečatia svoj vzájomný vzťah aj bez oficiálnych formalít na úrade, a preto im v stredu 13.10. zariadenie pomohlo pripraviť krásnu slávnosť, počas ktorej si predniesli vzájomné sľuby lásky, úcty a vernosti.

Nechýbali pozvánky pre hostí, sviatočné šaty, ani vyzdobený stôl či bohaté občerstvenie. Všetko si zaľúbenci pripravovali s láskou, radosťou a obrovským nadšením. Do prípravy zapojili aj svojich kamarátov, rodinu, na spolupráci a podpore na splnení tohto krásneho cieľa sa veľmi aktívne podieľal personál DSS a ZpS Kaštieľ. Atmosféra bola slávnostná, čo umocnilo predsavzatie Martinky a Ivka, že čo si sľúbili musia dodržať.   

A aká by to bola „skorosvadba“ bez torty? 

Jedna z klientiek zariadenia je zdatná cukrárka, ktorá pekávala aj na svadby, kým ju choroba nepripútala na invalidný vozík. Pomohla teda neveste pripraviť tortu vlastnú – tri rôznofarebné korpusy ozdobené ružičkami. Okrem lahodného krému sa v tejto torte skrývala snaha urobiť druhému radosť, dôvera vo vlastné schopnosti, priateľstvo, spolupráca, vnútorná energia prekonávať prekážky, viera v šťastnú budúcnosť napriek rôznym znevýhodneniam.

Ivanovi a Martinke prajeme všetko dobré do spoločného života.

Zdroj: DSS a ZpS Kaštieľ