Letné kúpaliska v meste plánujú otvoriť 11. júna, Mičurin až 1. júla

2188
Foto: Kúpalisko Ekoiuventa

Mestská Správa telovýchovných a rekreačných zariadení Bratislava, ktorá v hlavnom meste spravuje letné kúpaliská Tehelné pole, Rosnička, Delfín, Krasňany, Rača, Lamač či Areál zdravia Zlaté piesky, ich plánuje otvoriť v sobotu (11. 6.). Bližšie informácie o letnej sezóne má STaRZ zverejniť v týchto dňoch.

Kúpalisko v areáli bývalého Domu mládeže na Búdkovej v Bratislave, známom ako Ekoiuventa či Mičurin, plánujú pre verejnosť otvoriť 1. júla tak ako každý rok. Potvrdili to z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré má areál v gescii.

Bazén na kúpalisku Mičurin je kapacitne určený pre 150 návštevníkov. „Cenu vstupného bude stanovovať prevádzkovateľ kúpaliska Iuventa, ale vzhľadom na aktuálnu situáciu spojenú s infláciou a nárastom cien energií sa cena vstupného bude pravdepodobne meniť,“ uviedli z rezortu školstva. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR aktuálne revitalizuje areál a amfiteáter.

Súkromné kúpalisko Matadorka v bratislavskej Petržalke plánuje otvorenie letnej sezóny taktiež od soboty. Informuje o tom na svojom webe.  

Zdroj: TASR