Lipy pre obete pandémie. V Petržalke vzniklo pietne miesto

928

Podujatie zorganizovalo OZ Skutočné obete. Na viacerých miestach na Slovensku vytvorilo živé pietne miesta, kde sa vysádzajú spomienkové lipy.

Je mi ľúto každej jednej obete, ktorá podľahla koronavírusu. Preto toto spomienkové podujatie vnímam ako vzácny prejav úcty venovaný práve im. Pandémia prehodnotila naše priority a ukázala, že hodnota života a zdravia je to najcennejšie. Verím, že tá pandémia, ako sme ju zažili na jej vrchole, je už za nami a všetko sa už vráti do ako tak normálneho života. Rád by som sa zároveň poďakoval ľuďom za to, že boli zodpovední a prijímali opatrenia, i keď sa to niektorým nepáčilo. Takisto ma teší, že sme ako župa pridali ruku k dielu, okamžite reagovali na situáciu, vyrazili do terénu, pomohli mnohým ľuďom, čoho cieľom bola ochrana života a zdravia. Preto sme sa rozhodli zriadiť aj najmodernejšie a najbezpečnejšie veľkokapacitné očkovacie centrum na Slovensku, kde sme podali viac ako 350 000 vakcín. Vďaka nemu má BSK najvyššiu mieru zaočkovanosti spomedzi všetkých krajov,” uviedol počas pietnej akcie predseda BSK Juraj Droba.

Županovi stromčeky pomáhali sadiť vicežupan Juraj Štekláč, lekár kraja Tomáš Szalay, starosta Petržalky Ján Hrčka, vicestarostka Iveta Jančoková a bratislavský poslanec Ján Karman.