Magistrát plánuje nakúpiť odevné kamery pre mestských policajtov

878

Mesto Bratislava plánuje nakúpiť odevné kamery pre mestských policajtov. Vyplýva to z oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, kde magistrát informoval o prípravných trhových konzultáciách.

Bratislavská samospráva chystá vyhlásenie zákazky na odevné kamery s príslušenstvom a potrebným softvérom, umožňujúcim zabezpečenie dát proti neoprávnenej manipulácii s nimi. „Kamery budú používané pri výkone služobných povinností mestských policajtov v kontakte s verejnosťou a využívania policajných oprávnení počas služobných zákrokov,“ spresnilo mesto.

Prostredníctvom trhových konzultácií si chce overiť reálnosť svojich požiadaviek, aby následné verejné obstarávanie podporovalo otvorenú hospodársku súťaž. Taktiež aj určiť predpokladanú hodnotu zákazky.

O odevných kamerách pre mestských policajtov sa v Bratislave hovorí už niekoľko rokov. V roku 2018 ich aj policajti pár mesiacov testovali. Mestská polícia v tom čase uviedla, že špeciálne kamery majú znížiť počet silových zásahov, zlepšiť bezpečnosť a zvýšiť takzvaný záznam pravdivosti pri akýchkoľvek incidentoch. Pôsobiť majú na ľudí aj preventívne. Vedenie bratislavskej mestskej polície v rámci svojho plánu reforiem na roky 2021 až 2026 označilo zavedenie odevných kamier do výkonu služby ako jednu z priorít.

Zdroj: TASR