V Petržalke pribudne už štvrtá moderná atletická dráha

907

Po kompletnej rekonštrukcii atletických oválov na petržalských základných školách Tupolevova (2015), Nobelovo námestie (2018) a Dudova (2021) plánuje mestská časť už počas letných prázdnin otvoriť ďalší moderný atletický areál na Základnej škole Lachova 1. Zastupiteľstvo hlavného mesta schválilo mestskej časti Petržalka grant vo výške 85 000 eur na jeho realizáciu.

V školskom areáli na Lachovej ulici už minulý rok pribudlo nové multifunkčné ihrisko na streetball, malý futbal, nohejbal, tenis a volejbal. „Celkové náklady projektu – aj so spomínanou dotáciou od kolegov z hlavného mesta – tak presiahnu 200 000 eur a sú primárne financované z nášho spoločného petržalského rozpočtu,“ približuje Monika Adameková z referátu projektového riadenia.

Multifunkčné ihrisko na Lachovej

„Dispozičné riešenie daných športovísk sa nemení a nový bežecký ovál vyrastie na mieste pôvodného škvarového okruhu. Zmení sa ale jeho šírka a bežecké podložie,“ vysvetľuje Miloš Holán z referátu investičných činností petržalského miestneho úradu. „Platí, že bežecký ovál so štyrmi 200-metrovými dráhami, doskočiskom do piesku a 100-metrovou rovinkou bude pokrytý ľahko udržiavateľnou polyuretánovou vrstvou v hrúbke 13 milimetrov,“ dodáva.

V poradí už štvrtý vynovený atletický areál petržalských základných škôl bude opäť dostupný nielen pre deti v rámci ich vzdelávacieho procesu, ale aj širokú verejnosť či športové kluby.

Zdroj: Petržalka