V Petržalke sa konali Majstrovstvá Slovenska v pumptracku

1006

V sobotu 27. augusta sa v areáli PumpPark Petržalka v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenska v pumptracku 2022. Bol to deň plný vzrušujúceho súťaženia so všetkým, čo k tomu patrí – so špičkovými športovcami, publikom, cyklistickou komunitou všetkých vekových kategórií a exhibičnými jazdami. Na štart sa postavilo šesťesiat pretekárov.

Majstrovstvá Slovenska v pumptracku 2022 sa konali v areáli PumpPark Petržalka na Haanovej ulici v Petržalke. Toto nové športovisko konceptu pumptrack bolo niekoľkoročnej prestavbe uvedené do prevádzky minulý rok. Areál umiestnený v srdci najväčšieho sídliska disponuje dráhami rôznej náročnosti v dĺžke 550 m a je najväčším pumptrackom s asfaltovým povrchom na Slovensku. Pumptrack je trať, ktorá sa skladá z vĺn, klopených zákrut rôznych veľkostí a tvarov. Vlny a zákruty sa používajú na generovanie rýchlosti „pumpovaním“ bicykla.

Usporiadateľom tohto vrcholného súťažného podujatia cyklistov s pretekárskou licenciou Slovenského zväzu cyklistiky boli športový klub Bike Racing Slovakia a občianske združenie Bajkslava. Partnerom bol aj Bratislavský samosprávny kraj.