Malacky majú kompletnú realizačnú dokumentáciu k výstavbe športovej arény

917
Zdroj: malacky.sk

Príprava výstavby športovej arény v Malackách môže vstúpiť do fázy vyhlásenia verejného obstarávania na zhotoviteľa. Na sociálnej sieti o tom informuje primátor Malaciek Juraj Říha, potvrdzujúc skompletizovanie realizačnej dokumentácie.

„Rozpočet máme hotový, môžeme pristúpiť k vyhláseniu verejného obstarávania na dodávateľa stavby,“ píše Říha. Zároveň priznáva, že zdražovanie a nárast trhových cien stavebných materiálov ovplyvní aj konečnú výšku investície. „Budem rád, ak sa nám pri športovej aréne podarí elektronickou aukciou stlačiť cenu pod 10 miliónov eur a začať s čo najskoršou výstavbou,“ dodal.

Napriek zdraženiu stavebného materiálu sa mesto nevzdáva ambície postaviť nielen funkčný, ale i vizuálne príťažlivý komplex, zodpovedajúci úrovni 21. storočia. Návrh arény predstavuje športový tréningový komplex, ktorého súčasťou bude okrem hokejovej haly aj multifunkčná športová hala pre kolektívne športy, silovo-kondičná príprava, priestory pre regeneráciu, hokejový trenažér, ubytovacie kapacity pre športovcov a potrebné technické zázemie. Aréna má slúžiť športovým klubom i rekreačným športovcom z Malaciek a celého okresu.

Dotáciu vo výške 1,5 milióna eur poskytol na výstavbu štát. Financovanie bude viaczdrojové, okrem štátneho grantu to budú úverové prostriedky i peniaze z mestského rozpočtu.

Zdroj: TASR