Malokarpatská knižnica v Pezinku naďalej funguje ako výdajné miesto

1807

Malokarpatská knižnica v Pezinku ostáva vzhľadom na rozhodnutie Vlády SR zatvorená. Opatrenia však povoľujú otvoriť knižnicu ako výdajné miesto.

Knižnica hneď v prvý možný deň po zmene opatrení, 27.1.2021,  otvorila a umožnila svojim čitateľom, aj tým  novo registrovaným,  vypožičať si knihy na základe objednávky. Samozrejme sme najmä pre seniorov pripravili možnosť vybrať si  knihy podľa čitateľských preferencií priamo na mieste.

Vyzeralo to, že od pondelka 8.2.2021 už nemôžeme poskytovať výpožičné služby, snažili sme sa pripraviť a odovzdať už objednané knihy našim čitateľom, preto knižnica  v piatok 5. 2. 2021 ostala otvorená v neskrátenej prevádzke od 8.00 do 18.00 hod., aby si naši čitatelia mohli knihy odniesť domov.

Knižnica bola otvorená 8 dní a záujem bol veľký  – od stredy 27.1. do piatku 8.2. knižnicu navštívilo 1165  čitateľov a požičali si 3792 kníh a časopisov. Krásne čitateľské zážitky prajeme a tešíme sa na skoré stretnutie v priestoroch knižnice.

V pondelok 8.2. všetkých potešila správa, že knižnica bude môcť fungovať ako výdajné miesto. Otváracie hodiny výdajných miest na Holubyho aj Cajlanskej ulici uvádzame nižšie.

Naďalej ostáva pre registrovaných čitateľov možnosť požičať si zdarma  e-knihy prostredníctvom nášho online katalógu a  – predovšetkým pre študentov –  ponúkame možnosť rešerší – teda vyhľadanie literatúry na danú tému.

Pripravujeme tiež podporné služby pre pedagógov škôl v Pezinku  pri vzdelávacom procese, zabezpečíme a dodáme literatúru potrebnú na školské vyučovanie.

A ponúkneme tipy na zaujímavé knihy v elektronickej podobe, ktoré si naši čitatelia môžu stiahnuť do mobilov a tabletov.

Tešíme sa opäť na otvorenie knižnice a na našich verných čitateľov.

Zdroj: www.kniznicapezinok.sk