Malokarpatská knižnica v Pezinku otvára digitálnu knižnicu Kubo 

777

Blíži sa leto a s ním aj rôzne výlety a dovolenky. Malokarpatská knižnica v Pezinku ako iniciatíva Prečítané leto už niekoľko rokov upozorňuje, že s letom prichádza aj čitateľský útlm.

„Ak chceme, aby naše deti neupadli do už spomínaného čitateľského útlmu, je potrebné pokračovať v zabehnutom režime každodenného čítania aj počas prázdnin. Rodičovi teda neostáva nič iné, ako každému dieťaťu nabaliť do kufríka na dovolenku aspoň jednu knihu,“ približuje knižnica.

Nie vždy je to možné a nie vždy je to pohodlné. Preto sa Malokarpatská knižnica v Pezinku rozhodla zapojiť do siete knižníc, ktoré okrem už osvedčených e-bookov ponúkajú aj možnosť využiť služby digitálnej knižnice Kubo. Platforma Kubo ponúka rôzne detské tituly ako Danka a Janka, Pipi Dlhá Pančucha, Grufalo, O malej Aničke alebo aj beznádejne vypredanú a v knižnici stále vypožičanú knihu Vojna, ktorá zmenila Rondo.

Kuba si viete aj požičať! Čo je k tomu potrebné?

1. Aplikácia. Nainštalujte si Kubo aplikáciu do telefónu, či tabletu. https://www.kubomedia.sk/#download
2. Zbavte sa hriechov minulosti. Tu sú na mysli hriechy knižničné. Máte všetko vrátené v termíne? Máte uhradené upomienky a registračné poplatky? Ak áno, tak by všetko malo zbehnúť hladko.
3. Prihláste sa v aplikácii – navoľte knižnicu – Malokarpatská knižnica v Pezinku. Prihláste sa pomocou čísla čitateľa. Nezabudnite, keď uvádzate e-mail, je potrebné uviesť ten istý, ktorý ste uviedli v prihláške (ten, kam vám chodia pripomienky a oznámenia o rezerváciách).
4. Hotovo! Môžete čítať.

Toto málo stačí na to, aby ste počas výletu či dovolenky mohli precvičiť čítanie so svojimi deťmi, alebo im večer prečítať rozprávku.   

Zdroj: Malokarpatská knižnica v Pezinku