VIDEO: Malokarpatské múzeum v Pezinku oslávilo 60 rokov

2409
Župan Juraj Droba a riaditeľ múzea Martin Hrubala
Župan Juraj Droba a riaditeľ múzea Martin Hrubala

Pred 60-timi rokmi otvorilo Malokarpatské múzeum v Pezinku brány verejnosti. Urobilo tak symbolicky, pri príležitosti vinobrania, rok od jeho založenia.

Múzeum vznikalo postupne, veľa predmetov darovali aj samotní obyvatelia Malokarpatska a potomkovia vinohradníkov a múzeum je tak skutočnou esenciou regiónu. Múzeum pri príležitosti oboch výročí otvára novú výstavu EX VOTO – Z VĎAKY. Uvidíte na nej predmety, ktoré sú vyjadrením vďaky zakladateľom múzejníctva v Pezinku. Sú to vzácni ľudia, ktorí si nielen vážia naše tradície, ale uchovávajú ich pre ďalšie generácie.

„A ja chcem vyjadriť obrovskú vďaku riaditeľovi múzea Martinovi Hrubalovi, ktorý z neho vytvoril skutočný európsky unikát. Martina som stretol v roku 2017 počas kampane a šokoval ma hĺbkou svojich vedomostí o regióne, ale ešte viac svojím zanietením a láskou k histórii. Múzeum je v centre Pezinka, musíte si ho pozrieť. Úplne nabúra váš koncept o tom, čo je to múzeum. Žiadny skanzen. Interaktívna a moderná ustanovizeň, v ktorej sa veľa dozviete a vaše deti sa zabavia edukačnou formou,“ povedal počas návštevy župan Juraj Droba.

Riaditeľ múzea Martin Hrubala a Svetlana Waradzinová, vedúca kultúry na Úrade BSK
Malokarpatské múzeum v Pezinku vydalo vlastnú eurobankovku, má nulovú hodnotou a sú na nej vyobrazené jeho dominanty.

Prezrite si ďalšie fotografie.