Malým Petržalčanom rastú vynovené ihriská na Haanovej a Medveďovej

646

Petržalským deťom pribudne spolu až 17 nových herných prvkov. Mestská časť zabezpečuje revitalizácie verejných detských ihrísk. Zatiaľ čo nedávno Petržalka informovala o revitalizácii na Pečnianskej ulici, tentokrát ide o ďalšie dve ihriská – na Haanovej a Medveďovej ulici.

„Práce odštartovali v stredu 21. septembra na Haanovej, kde sa naši petržalskí makači postarali o odstránenie a odrezanie dokopy 5 starých prvkov vrátane oplotenia. O deň neskôr zlikvidovali ďalších 6 prvkov aj na detskom ihrisku na Medveďovej 32,“ približuje mestská časť na webe.

V dôsledku odstránenia starých konštrukcií, úpravy plôch a zároveň montáže nových herných prvkov sú teda obe plochy pre verejnosť dočasne uzavreté. Po ich znovuotvorení sa na Haanovej deti môžu tešiť na 8 nových certifikovaných herných prvkov, šmykľavky, lanový most, lezeckú stenu, hojdačky s 3 sedákmi, pružinovú hojdačku, balančný kolotoč či gymnastickú zostavu (kruhy, hrazda, lanová sieť, rebriny, tyč na šplh, lezecká stena).

Na Medveďovej zas pribudne 9 nových certifikovaných herných prvkov. Tešiť sa môžete napríklad na vežovú zostavu a gymnastickú zostavu, závesné hojdačky s 2 sedákmi, vahadlovú hojdačku či pružinovú hojdačku pre jedno i dve deti. Chýbať nebude ani nové pieskovisko či lavičky MADE IN PETRŽALKA.

A zatiaľ čo v nasledujúcich dňoch prebehne úprava terénu oboch ihrísk, v 41. týždni sa plochy dočkajú nových herných prvkov. „V rámci našej mestskej časti sa tiež veľmi tešíme zo vzniku ihriskových komunít, ktoré sa opäť zapoja do práce a pomôžu nám doviesť naše ihriská do dokonalosti,“ dodáva mestská časť.

Zdroj: Petržalka